Wrestling Database
Deutsch
Norsk
Svensk
English
Français
Suomi
Skip to the navigation
#navigation.
.
.
Logga in
Registrera
.
Kontakt
|
Impressum
Turneringar
Översikt Aktuella turneringar
Tyskland
Danmark
Estland
Finland
Norge
Sverige
Schweiz
Österrike
Brottarlaget
Saison 2024
Saison 2023
Saison 2022
Saison 2021
Saison 2020
Saison 2019
Saison 2018
Lagturneringar
Bestenlisten
Transfers
Berlin
Brandenburg
Hessen
Mecklenburg-Vorpommern
Nordbaden
Pfalz
Rheinhessen
Rheinland
Südbaden
Saarland
Thüringen
Württemberg
Adresser
Klubbar
Domare
Länkar
Info
Kontakt
Impressum
Ligadatenbank
>
Turneringar
Aktuella tävlingar
Tyskland
01.06.2024
24. Heinz Kläs Gedächtnisturnier 2024
Püttlingen
(
Saarland
)
Details
01.06.2024
7. Richard-Teufel-Gedächtnisturnier 2024
Schorndorf
(
Württemberg
)
Details
01.06.2024
23. Großer Preis der Stadt Viernheim
Viernheim
(
Nordbaden
)
Details
01.06.2024
49. Klaus-Prieser-Turnier
Achim
(
Niedersachsen
)
Details
08.06.2024
Offene Oberfränkische Meisterschaft Freistil
Neustadt bei Coburg
(
BRV, Bezirk Oberfranken
)
Details
08.06.2024
Offene Oberfränkische Meisterschaft Gr.-röm.
Neustadt bei Coburg
(
Bezirk Oberfranken
)
Details
08.06.2024
3. Sparkassenpokal Eisleben
Eisleben
(
LRV Sachsen-Anhalt
)
Details
08.06.2024
24. "Drei-Gleichen-Pokal"
99869 Drei Gleichen, OT Mühlberg (
Thüringen
)
Details
14.-16.06.2024
Deutsche Meisterschaft Männer gr u. Fr. - Frauen
Elsenfeld (
Deutscher Ringerbund e.V.
)
Details
Estland
01.06.2024
55. Georg Hackenschmidti MÄV
Tartu
(
Estland
)
Details
Sverige
06.06.2024
SM Beach Wrestling
Varberg
Details
Kommande tävlingar
Tyskland
22.06.2024 28. Großer Preis Baden-Württemberg
Baienfurt
(
Württemberg
)
Details
22.06.2024 Bezirksturnier Nordhessen VfL Wolfhagen (
Hessen
)
Details
22.06.2024 Bezirksurnier DA/ODW
KSV Rimbach
(
Hessen
)
Details
22.06.2024 1. ,,Cluve Cup" 2024
27299 Langwedel / Cluvenhagen
(
Niedersachsen
)
Details
22.06.2024 17. Hohe-Möhr-Cup
Zell im Wiesental
(
Südbaden
)
Details
22.06.2024 Nano- Cup - Die Kinderwelt Potsdam
14478 Potsdam
(
Brandenburg
)
Details
23.06.2024 Allfinanz Cup
Baienfurt
(
Württemberg
)
Details
29.06.2024 22. Intern. Karl Spieß Gedächtnisturnier
Graben-Neudorf
(
Nordbaden
)
Details
29.06.2024 31. Opel-Cup/Freibadturnier 2024
17358 Torgelow/Freibad-Heidebad
(
Mecklenburg-Vorpommern
)
Details
30.06.2024 Hessenpokal U 8 - U 10 Fulda (
Hessen
)
Details
30.06.2024 25. Hermann Schwindling Gedächtnisturnier
Riegelsberg
(
Saarländischer Ringerverband
)
Details
06.07.2024 14. Kinder- und Jugendsportspiele Brandenburg
14770 Brandenburg
(
LSB Brandenburg
)
Details
06.-07.07.2024 29. Römercup 2024
Ladenburg
(
NBRV
)
Details
06.07.2024 24. Ladies Open /Bertha Benz Turnier
Ladenburg
(
NBRV
)
Details
06.07.2024 14. Internationaler Jugend Donau-Cup
Nendingen
(
Württemberg
)
Details
06.-07.07.2024 16.Jugendsportspiele/LM 2024 MV
17034 Neubrandenburg
(
Mecklenburg-Vorpommern
)
Details
07.07.2024 Nachwuchsturnier NH
RSV Elgershausen
(
Hessen
)
Details
20.07.2024 Bezirksmeisterschaften Bezirk II SBD
Urloffen
(
Bezirk Breisgau-Ortenau
)
Details
Finland
15.06.2024
Finlandia freestyle cup
Järvenpää
(
Finnland
)
Details
Brottningstävlingar
Tyska
Danska
Estland
Finland
Frankrike
Norge
Svenska
Schweiz
Österrike
Länkar till andra tävlingsresultat
Arkiv Tyska turneringar (gamla) format
Norska tävlingsresultat som inte är migrerade till nya databasen
HRW tävlingsresultat